Kodėl dantys praranda baltumą ? gegužės 19, 2016 – Posted in: Burnos higiena – Tags: , , ,

Kodėl dantys praranda baltumą ? 

Gelsvi dantys šiandieninėje estetikos ir grožio kultūros visuomenėje tampa nepageidaujama išvaizdos detale. Kyla klausimas: kodėl dalis žmonių turi sniego baltumo šypsenas, o kiti – gelsvus dantis? Kas gi sukelia dantų geltonumą ir kaip to išvengti ?

Pats emalis iš esmės yra baltas. Tačiau kai jis „nusidėvi“ – tampa permatomas ir per pastarąjį ima matytis kitas danties sluoksnis, vadinamas dentinu. KAS TAI? Dentinas yra vienas iš dantis sudarančių audinių, jis gelsvesnio atspalvio nei jį dengiantis emalio sluoksnis, tad kuo plonesnis tampa emalio sluoksnis, tuo Jūsų dantys atrodo geltonesni.  Būtent dėl šios priežasties daugybės vyresnio amžiaus žmonių dantys yra gelsvos spalvos.

Pagrindinės pageltusių dantų priežastys

Maistas/Gėrimai: Kava, arbata, spalvoti limonadai (Coca Cola), vynai ir tam tikri maisto produktai (vyšnios, mėlynės, burokėliai).

warpaint straipsniai

Tabakas: Rūkymas arba kramtomas tabakas taip pat turi įtakos dantų spalvai. Kiekviena surūkyta cigaretė prisideda prie dantų spalvos kitimo iš baltesnės į gelsvesnę!

warpaint straipsnis

Neteisinga dantų higiena: Neteisingas dantų valymas bei dantų siūlo naudojimas taip pat gali įtakoti dantų spalvos kitimą.

warpaint pudra straipsnis

Vaistai: Antihistamininiai vaistai, antidepresantai ir vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo gali įtakoti dantų spalvą.

warpaint straipsniui

Amžius: Senstant išorinis dantų emalio sluoksnis nusidėvi, palikdamas atvirą natūraliai gelsvą dentino sluoksnį.

Genetika: Kai kurie laimingi žmonės turi natūraliai šviesesnį, baltesnį ir tvirtesnį emalį nei kiti.

Medicininis gydymas: Tam tikri medicininio gydymo metodai gali akivaizdžiai paveikti dantų emalio ir dentino spalvą. (Pavyzdžiui, chemoterapija).

Konkretūs gyvenimo būdo pasirinkimai gali padėti išvengti dantų spalvos pakitimų. Pavyzdžiui, rekomenduotina vengti dažančių maisto produktų, užkandžių, taip pat per didelio fluorido kiekio. Jeigu esate užkietėjęs kavos mėgėjas, tabako rūkytojas – patariame mesti arba mažinti. Išgėrus vyno, kavos ar kitų dažančių gėrimų – išskalaukite burną vandeniu.